V mesecu marcu smo začeli s pustovanjem – pogovarjali smo se o pustu, peli pesem PUSTNA (M. Voglar) ter na pustni torek rajali v večnamenskem prostoru z ostalimi skupinami.

Izdelali smo darilca za mamice in očije ob prazniku, ter peli pesem JAZ SEM MALA ROŽA.

Sledila je naša mesečna tema ROŽICE. Veliko smo se pogovarjali o pomladnih rožicah in jih prepoznavali. Peli pesmice Mali zvonček (M.Voglar), Pomladna, Trobentica (J. Bitenc) in prebirali knjige o pomladi.

Izdelali smo rožice za večnamenski prostor in barvali s prstnimi barvami trobentico, vijolico in zvonček.

21. 3. 2019 smo praznovali 1. pomladni dan. Na ta dan smo se odpravili na pohod po Šentrupertu. Pri g. Mari Lamovšek smo imeli malico in nato odhiteli naprej. Bil je zelo lep sončen dan, otroci so izredno uživali in lepo hodili.

V tem mesecu pa smo se izredno veliko pogovarjali tudi o barvah. Preko različnih iger so otroci spoznavali, primerjali in nekateri tudi poimenovali barve.

Veliko smo se gibali na vrtčevskem igrišču,  bili  v peskovniku in hodili na sprehode.