V mesecu aprilu je bila naša tema KMETIJA. Otrokom sva s sodelavko kmetijo predstavile na različne načine. Najprej smo se s kmetijo seznanjali preko slik. Veliko smo se igrali družabno igro – SPOMIN (domače živali), jih poimenovali, spoznavali smo kakšne barve so, kje živijo in kako se oglašajo.

Za vsako žival smo prebrali tudi pravljico. Otroci pa so pobarvali pobarvanko in tako izdelali tudi »knjigico« ki smo jo poimenovali NA KMETIJI JE LEPO. Otroci so jo odnesli domov.

Veliko smo tudi peli pesmice o živalih in se razgibavali v jutranjem krogu.

Ob lepem vremenu smo hodili na sprehode in se gibali na vrtčevskem igrišču.

Ob prazniku smo izdelovali smo tudi košarice za pirhe. Otroci so jih odnesli domov.

Za zaključek pa smo si skupaj s skupino PINGVINI ogledali kmetijo pri g. Mari. Pokazala nam je vse živali, delavne stoje, ter nas postregla z domačim mlekom in pecivom.

Ob koncu meseca pa smo ob zaključku BRALNE ZNAČKE skupaj s PINGVINI ogledali si KAMIŠIBAJ z naslovom KAJ SLISIŠ NA KMETIJI? Sledile so družabne igre, petje pesmic in ples. Otroci so zelo uživali. Diplome za bralno značko pa otroci dobijo ob zaključku leta.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest