S septembrom se je pričelo novo šolsko leto. V vrtcu so bile oblikovane nove skupine, s tem v posamezni skupini tudi novi otroci. Skupino Pikapolonice, katera spada v kombiniran oddelek v starosti 2. – 4. leta, sestavlja 17 otrok. V skupini so združeni otroci iz treh skupin, vanjo pa so na novo vstopili tudi 3 novinci. V tem mesecu smo velik poudarek dali na spoznavanju med sabo, spoznavanju travniških živali ter prepoznavanju znakov, ki jih imajo otroci na garderobnih omaricah in ležalnikih. Otroci so se navajali na dnevno rutino, pravila ter vljudnostno izražanje. V drugem tednu smo že aktivno začeli z odvajanjem od plenic, tako da nam je do sedaj uspelo že tri otroke odvaditi, ostali pa so tudi na dobri poti za to. Veliko smo delali na razvoju govora. V veliko pomoč nam je bila strokovna literatura B. Lesjak. V tem mesecu smo podrobno spoznali pikapolonico in hrošča. Najprej smo si ogledali njun razvoj, kasneje pa smo v skupino prinesli našo »maskoto«, ki smo jo poimenovali PINKA POLONKA, po zgodbi Pinka Polonka, avtorja Krings, A. Otroci so zgodbo večkrat slišali, ob koncu meseca pa, otroci, ki imajo nekoliko bolj razvit govor, tudi že obnavljali. Prav tako smo se na to zgodbo tudi umetnostno izražali, kar ste lahko videli na oglasni deski v garderob in v igralnici. Kar nekajkrat smo se odpravili tudi na sprehod ter travnik, kjer smo opazovali in spoznavali travniške živali in rastline. V tem mesecu smo začeli s pravilno držo škarij ter rezanjem papirja.  Dneve smo si popestrili tudi s petjem pesmi o živalih, rajalnimi igrami, plesom ter igro. V tem mesecu smo praznovali tudi že rojstni dan dveh deklic.  Ob koncu meseca pa smo praznovali tudi prvi jesenski dan, za katerega smo se tudi sami odpravili v gozd ter nabrali veliko jesenskih listov, ki še danes krasijo naš večnamenski prostor. Tako smo prešli tudi na novo temo, o jeseni, katero bomo nadaljevali tudi v naslednjem mesecu.