SLADKI NOVEMBER PRI PIKAPOLONICAH

vse proč odletele.

Preštej do deset

pa pridejo spet.

Tako smo šteli ves november, se nasmejali in posladkali. Pričeli smo z zgoraj navedeno prstno igro, nadgradili smo še z zelo lepo pesmico A. Štefan, Tri čebele, končali pa z nastopom na bazarju z dvema zimskima pesmima: Ringa, ringa raja ter Ples snežink. S tem pa naredili že korak bližje prazničnem času.

Skozi mesec smo spoznali čebelo preko zgodbe A. Krings, Čebela Adela, prav tako pa tudi Čmrlja Brundka. V živo smo si ogledali čebelnjak ter čebele. Ob dnevu Slovenskega tradicionalnega zajtrka pa so nas obiskali tudi čebelarji ter nam povedali nekaj zanimivih podatkov o samem delu čebelarja. Ogledali smo si tudi oblačilo ter se posladkali z medom. V mesecu smo izvedli tudi »čajanko«, kjer so si otroci sami pripravili čaj, ga sladkali z medom in vanj stisnili še kanček zdravja (limono). Okušali so različne vrste medu in apium (sestavljen iz različnih vrst medu, propolisa ter matičnega mlečka). Prav tako so tudi otipali satje, ki je bilo prisotno v medu. Da pa se nismo sladkali samo s čajem smo si spekli tudi odlične medenjake, katere kroglic so otroci z veseljem delali.

Na to temo smo se tudi umetniško izražali. Otroci so naredili sestavljenko iz delov čebele, barvali plastenko, rezali papir, s pomočjo katerih smo tudi naredili čebelo, odtiskovali satje,..

V tem mesecu smo dali tudi nekaj poudarka na pravilnem umivanju rok ter zdravi prehrani. Obiskala nas je tudi medicinska sestra, katera je tudi demonstrirala pravilno umivanje rok. Moram priznati, da od takrat naprej v skupini porabimo veliko več mila.

Praznovali smo tudi dva rojstna dneva, veliko plesali, peli ter rajali ob glasbi. Veliko smo se igrali, razvrščali koruzo, fižol, zamaške, cofke,..

Pred nami pa je že praznični december, kjer bo veliko rajanja, dobre volje, sladkanja in še in še…