Še en mesec je za nami. Prva dva tedna se nam je pridružila dijakinja, ki je pri nas opravljala prakso. Dijakinjo so otroci lepo sprejeli.

Ta mesec  smo spoznavali in utrjevali barve, oblike in šteli do pet. Vsak dan smo se na kahljicah pogovarjali o barvah in peli različne pesmi. Čez dan pa smo se igrali različne namizne igre, kjer so utrjevali tako barve kot tudi oblike.

Veliko časa smo preživeli tudi na sprehodih, če nam le ni vreme nagajalo smo odšli do Dežele kozolcev ali pa po Šentrupertu. En dan smo preživeli tudi v peskovniku, kjer so otroci delali kot male mravljice.

Vsak dan smo se razgibavali ob glasbi ali po navodilih in končno smo lahko uporabili tudi večnamenski prostor, kjer sva otrokom postavili poligon.

Konec meseca so otroci zboleli in nas je bilo zelo malo. Za kar pa krivimo tudi vreme, saj so se temperature v tem mesecu kar spustile, glede na povprečje prejšnjih let. Upam, da nam junij prinese toplejše vreme, da se pripravimo na poletje.