V prvih dneh februarja smo se, kot se za mesec kulture spodobi, posvetili kulturnim dejavnostim in spoznavanju največjega slovenskega pesnika, dr. Franceta Prešerna. V sklopu kulturne teme so se Ježki naučili slovensko himno Zdravljico ter spoznali, kako se vedemo ob predvajanju le te. Ogledali smo si zemljevid Slovenije, ugibali kakšne oblike je naša država ter spoznavali slovenske simbole – zastavo in grb. Otroci so si izdelali svoje slovenske zastave, ob tem pa smo utrjevali osnovne matematične oblike in barve. Prebrali in ogledali smo si tudi animacijo Prešernovega Povodnega moža ter plesali ples Urške in Povodnega moža, ki je bil otrokom zelo všeč. Ustvarjali pa smo tudi s črnilom in različnimi debelinami pisala ter ustvarili portret Prešerna.

Preostale dni meseca pa smo namenili projektu društva Sobivanje – Spodbujamo prijateljstvo. S projektom smo pričeli na velentinov praznik in izdelali lizike iz trdih bombonov ter se pogovarjali o ljubezni in prijateljstvu. O prijateljstvu – kaj je prijateljstvo, kdo so naši prijatelji, kaj so meje prijateljstva, kako pokažemo da imamo nekoga radi itd. – smo se pogovarjali tudi po prebrani zgodbi Pod medvedovim dežnikom avtorice S. Makarovič. Vezi med sabo pa smo krepili s pomočjo socialnih iger kot so Ogledalo, Mreža prijateljstva, Elektrika ter Stol na moji desni ob katerih so se otroci naučili veliko novega o sebi in drugih, širili svoj besedni zaklad ter se ob tem še zabavali. V sklopu projekta pa smo tudi likovno ustvarjali saj smo izdelali pretikanke src in skupinski izdelek na temo prijateljstva, ki si ga lahko ogledate v naši garderobi, fotografija izdelka pa bo objavljena tudi na FB strani Društva Sobivanje (https://www.facebook.com/sobivanje.drustvo.za.trajnostni.razvoj). Z izdelkom se potegujemo za lepo nagrado, zato le stiskajte pesti za nas.

Poleg vsega omenjenega smo se igrali in gibali v večnamenskem prostoru in v Deželi kozolcev. Pričeli smo z izdelovanjem izdelkov za dan žena in dan mučenikov ter prepevali pesmice, ki jih prepevamo v jutranjem krogu in tekom dneva. Zadnji dan pred zimskimi počitnicami pa smo namenili pustnemu rajanju. Otroci so v vrtec prišli našemljeni, skupaj smo si ogledali vsako masko, se ob živahnih ritmih naučili novega plesa s kosom papirja ter rajali ob veseli rajalni glasbi. Pustno rajanje je potekalo tudi v času zimskih počitnic na pustni torek – vse skupine so tako v povorki odšle po Šentrupertu in odganjale zimo, v večnamenskem prostoru pa je sledilo veliko rajanje in zabava za vse otroke, ki jim bo zagotovo še dolgo ostala v lepem spominu.

Sedaj pa nestrpno pričakujemo tople mesece, ki jih bomo v veliki meri preživeli zunaj – na igrišču, travniku in gozdu ter tako gibalno uživali v barviti pomladi.