Ker je Teden otroka nekaj posebnega, smo tudi v našem vrtcu otrokom pripravile zanimive dogodivščine, ki so se dogajale v vrtcu. V ponedeljek so nas v vrtcu obiskali babice in dedki, skupaj smo pekli jabolčni štrudelj. Tako otroci kot stari starši so v druženju uživali. V torek nas je obiskala klovnesa Anča Pomaranča, ki je otroke popeljala v svet čarovnije. Ob koncu predstave pa je izdelala tudi nekaj figur iz balonov. V sredo sta na obisk prišla gasilca iz PGD Šentrupert. Otrokom sta predstavila gasilsko vozilo ter opremo, ki jo potrebujejo gasilci pri gašenju požara. Nato so učenci 6. r., ki obiskujejo gasilske vaje, predstavili vajo, ki jo vadijo za gasilsko tekmovanje. V zadevanju tarče, plastenke, z vodnim curkom, so se preizkusili tudi otroci. V četrtek smo imeli kino dan. Vsak otrok je dobil svojo kino vstopnico ob vstopu v »kino dvorano«, pa tudi vsak svoj paket kokic. Ogledali smo si risanko »Pika Nogavička se vseli v vilo Čira-Čara« ter »Bobi in Pika«. Popoldne pa smo imeli še kostanjev piknik s starši. Otroci so se lahko poigrali na napihljivem gradu, z veliko štiri v vrsto ter velikimi lego kockami. Pekli smo kostanj ter se sladkali s sladkimi in slanimi dobrotami ter pijačo. V petek smo imeli rajanje v večnamenskem prostoru, skupaj z otroki skupin Gosenice, Lisičke in Žabice. Otroci so ob glasbi plesali in se zabavali. Po malici smo odšli na travnik, kjer so se otroci poigrali na napihljivem gradu, igralih na igrišču, veliko 4 v vrsto in velikimi lego kockami. Zraven pa so se imeli tudi slane prigrizke in pijačo. Teden je bil pester a zanimiv. Otroci so pri vseh dogodivščinah sodelovali in uživali. Hvala babicam in dedkom, ki so prišli na naše srečanje ter staršem, ki ste se skupaj z otroki udeležili kostanjevega piknika.

Dostopnost